Sektörde Eski Olanlar Hatırlayacaktır

Sektörde Eski Olanlar Hatırlayacaktır
16.5.2019

Sektörde Eski Olanlar HatırlayacaktırSektörde eski olanlar hatırlayacaktır; geçtiğimiz zamanlarda müşteri bulma ve portföy pazarlama yöntemlerimizin arasında el broşürü dağıtmak, gazeteye ilan vermek gibi uygulamalar vardı. Müşteriye ulaşmak için kullanılan bu yöntemlerde, nasıl ve ne şekilde sonuçlandığı ve kaç kişiye ulaşıldığı asla bilinmiyordu.

Son yıllarda ise hayatımıza teknolojinin getirdiği pek çok yenilik oldu ve olmaya da devam ediyor. İnternet üzerinden ulaştığımız insan sayısı çok daha fazla artık. Ayrıca müşterilerimiz, eskisinden daha bilgili ve daha kontrolcü, çünkü onlar da aynı verilere ulaşabiliyorlar. Bu yüzden danışmanlardan, verdikleri hizmetlerde en doğru bilgilendirmeyi en kısa sürede ulaştırması bekleniyor. Bir danışman için teknolojiyi kullanmak olumlu yönde katkı sağlıyor. Müşterilerin gerçekten ihtiyacı olan bilgiyi onlara şeffaflıkla verebilen danışman, rakiplerinin önüne geçiyor.

Teknolojinin sağladığı en büyük fırsatlardan biri de sanal çekimler. Gayrimenkulü tanıtırken, pazarlarken potansiyel müşteriler için fırsat olduğu ortada. Gayrimenkulü görmek isteyen ve ilgilenen müşteriler için sadece ilan sitelerinden fotoğraf görmek yerine, mülke gitmeden sanal gezintiler yapılabiliyor. Zamanın çok kıymetli olduğu günümüzde değişime ayak uyduran sadece müşteriler değil, sektörümüzde ofisler ve danışmanlar da olmalı. Gelişmeye ve değişmeye devam etmeyen danışman ve ofisler, olduğu yerde kalmaya hatta yok olmaya mahkûmdur. Dünya değişirken, emlak ofisleri ve danışmanları da değişimi kucaklayan bir yapıda olmalıdır.

Eskiden emlak ofisleri ve danışmanlar, müşteriler geldiğinde ve yalnızca seyrek aralıklarla onlarla etkileşimde bulunurlardı. Günümüzde ise yeni yaklaşım; müşterilerin ihtiyaçlarını yeni teknolojiler sayesinde ortaya çıktığı anda, hatta öncesinde karşılayabilmekten geçiyor.

Ancak unutmamalı ki, değişim ancak içerden açılabilen bir kapıdır. İnsan önce kendi içinde o kapıyı açarsa etrafını değiştirebiliyor. Ve değişim için en etkili silahımız sürekli eğitim. Dönüşen danışman kapsamında sektörde Elfi Gayrimenkul olarak, oluşturduğumuz süreçte eğitimlerle danışmanlarımızın gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

WhatsApp