Kentsel Dönüşüm Danışmanı ile Çalışmaya Ne Zaman Başlanmalı?

Kentsel Dönüşüm Danışmanı ile Çalışmaya Ne Zaman Başlanmalı?
5.2.2017

Kentsel Dönüşüm Danışmanı ile Çalışmaya Ne Zaman Başlanmalı?Kentsel Dönüşüm Danışmanlık hizmeti; uzun vadede etkin bir çalışma yapılabilmesi için projenin en başından itibaren alınması gereken profesyonel bir hizmettir.

Danışmanlık hizmeti almaya başlamak için projenin içinden çıkılmaz bir hal duruma gelmesi ya da muhtelif sorunlarla karşılaşılması yapılan en büyük hatalardır.

Bireysel ya da site olarak Kentsel Dönüşüm düşüncesine girildiği andan itibaren alınan Kentsel Dönüşüm Danışmanı ile çalışma kararı; hem sürecin sorunsuz olarak geçirilmesi hem de projeden en büyük verimin alınmasını sağlayacaktır.

Kentsel Dönüşümün bir çok bileşeninin olması ve projelerin her aşamada farklı danışmanlık ihtiyaçlarının ortaya çıkmasından dolayı bu önemli süreç; profesyonel bir ekiple çalışan Uzman Kentsel Dönüşüm Danışmaları aracılığı ile yürütülmelidir.

Hukuksal süreçlerin yönetilmesinde, projelendirme işlemlerinde, müteahhittin payının hesaplanması, müteahhit ile yapılacak anlaşmaların karar bağlanması ve en önemlisi 6306 sayılı Kanun uyarınca idari işlemlerin sorunsuz şekilde sonuçlandırılmasında Kentsel Dönüşüm Danışmalığı hizmetinin önemi oldukça büyüktür.

Danışmalık hizmeti almamış bir çok Kentsel Dönüşüm projesinde içinden çıkılması oldukça zor  olan sorunlar meydana gelmiştir. Bu örneklerin bazılarında yapılacak bir şey kalmamasından dolayı hukuki süreçler çıkmaza girerek, dönüşüm projeleri askıda beklemektedir. Kötü örneklerin tekrarlanmaması ve tüm süreçlerin sorunsuz şekilde aşılması için Kentsel Dönüşüm kararının alındığı ilk andan itibaren Kentsel Dönüşüm Danışmanı ile çalışmak yüksek oranda karlılık sağlayacaktır. 

WhatsApp